top of page

ביטחון אישי והגנה עצמית לצוותים מקבלי קהל בחיכוך גבוה

סדנת עוצמה ארגונית

סדנת הגנה עצמית לצוותים

חלק גדול מנותני השירות לקהל הרחב (צוותי רפואה, סיעוד, אנשי קבלה) חשופים מדי יום לאלימות ולפגיעה בשלומם.

שיטת עוצמה היא הדרך הפשוטה, המעשית, המציאותית, המהירה והאישית להעלת רמת ותחושת הביטחון האישי לכל אדם, בכל תרחיש ולכל מיתאר ומימד של התמודדות ועימות. 

שלב חשוב בשיטה היא יכולת המניעה של תרחישים אלימים בטרם התלקחותם. השיטה מבוססת מציאות, הן בעקרונותיה, הן ביישומיהם והן בדרך לימודה והטמעתה. השיטה מעניקה את כלים לקבלת החלטות, לשליטה עצמית ולהתמודדות - גופנית ונפשית, הן למצבי חירום והן לחיי היומיום.

הסדנא מותאמת לצוותים המקבלים קהל והפועלים ברמת חיכוך גבוהה מול הציבור הרחב

הסדנא נותנת כלים לשמירת הסדר והשתלטות על גורמים בעייתיים עם כוח מינימלי וסיכון נמוך, מתאימה לצוותים שמקבלים קהל ונתקלים באלימות יומיומית (מילולית ופיזית) במקום עבודתם, הצוות צריך לנטרל את האלימות לפני שהתלקחה ולהתמודד עם תרחישים בעלי פוטנציאל "נפיץ". מתאים ל: צוותים רפואיים, כוחות הצלה ושיטור קהילתי, מקומות עם קבלת קהל, מקומות בילוי ועוד.

הכשרה מותאמת מציאות

הכשרה ממוקדת במתכונת "REALITY BASED" להקניית כלים למניעה ושימור עצמי בזמן אמת, כוללת לימוד והטמעת עקרונות בסיסיים בהגנה אישית עם כלים פשוטים, אינסטינקטיביים ואפקטיביים להישרדות בשעת חירום. שימור עצמי אינו תלוי בטכניקה אלא בגישה, בהכרות ובחיבור אישי ליצר החיים הראשוני ולתעצומות הגוף והנפש הטבועים בנו מלידה.

מבנה הסדנא

הקדמה ויצירת מרחב בטוח

אז מה החשש שלכם? אנחנו מקשיבים וגם נותנים מענה! 

המטרה - איך לחזור בכל יום הביתה בשלום.

קו הגנה ראשון - הימנעות

"מודעות עצמית וערנות סביבתית"

עקרון ההתרחקות - איך להרחיק עצמנו ומעצמנו סכנות וסיכונים (עיוני ותרגול מעשי)

קו הגנה שני - הזדמנות

שליטה עצמית ותפקוד בלחץ ואי וודאות 

עקרון ההתחמקות - כיצד לשמור על קור רוח ולמנוע הסלמה אלימה (עיוני ותרגול מעשי)

קו הגנה שלישי - התמודדות 

תנועה ותגובה בעת עימות

עקרון ההתנתקות - כיצד לשמור על הגוף, לנטרל תקיפה/תוקף ולנתק מגע (עיוני ותרגול מעשי)

ולסיכום - הכו את המומחה - שאלות ותשבות

ומה לעשות אם...?
כל מה שרציתם לדעת ולא היה לכם את מי לשאול

 

אופציות נוספות לבחירה

הרחבת הסדנא לשלוש שעות.

הרצאה מרתקת לאירועי חברה.

קורס עוצמה 3-12 מפגשים.

בכל אחד ואחת קיימת עוצמה פנימית

השיטה מפתחת ומעצימה את תחושת הביטחון האישי שלך החל משלב המודעות הסביבתית, איתור והרחקת סכנות ושיטות יעילות להתמודדות במצב של עימות פיזי בעזרת הגנה עצמית בסיסית הקיימת בכל אחד מאיתנו

לוגו שיטת עוצמה לבני נוער

הייחודיות של שיטת עוצמה

במה שונה השיטה מאומנויות לחימה?

שיטת עוצמה אינה אמנות לחימה, זו שיטה שנהגתה על ידי נימרוד אסטל ותפקידה לתת סט כלים להגנה עצמית ושיפור הביטחון האישי. אומנויות לחימה מסורתיות עובדות קודם כל על תכונות הלוחם (גוף, נפש ותודעה) ורק אז מלמדות את יכולות הלוחם, אנחנו הפכנו את הסדר - קודם כל אנחנו לומדים הגנה עצמית בצורה הכי יעילה, נכונה ופשוטה.

מה היא הגנה עצמית "בהתאמה אישית"?
במקום שהמתאמן יתאים את עצמו לשיטה, השיטה מתאימה את עצמה אליו, המתאמן במרכז. לא משנה אם המתאמן גבוה או נמוך, חזק או חלש, מהיר או איטי, שיטת עוצמה נותנת לו דרך אישית משלו לשמור על עצמו, מותאמת לגופו, ליכולותיו, למגבלותיו. הסדנא מסייעת לאתר את הכוח והעוצמה הפנימית ולכוון אותם ליישום מקסימלי של יכולות המתאמן, זה הייחודיות של שיטת עוצמה.

מה לגבי השיטות המודרניות מבוססות הגנה עצמית ? קרב מגע והישרדות?  או קורסים אחרים להגנה עצמית?

קיימים שני הבדלים משמעותיים.
בעוד ששיטות אלו מבוססות על תרגילים ספציפיים והצלחתך/הישרדותך תלוייה ביכולתך להתאים את עצמך בביצוע מדוייק של התרגיל, אנו שמנו את עקרונות התנועה, הלחימה והשימור העצמי בראש, וזאת כיוון שהתרחישים משתנים תדיר! וגם בני האדם שונים!

אנו שמנו את המודעות העצמית, הערנות הסביבתית, הבנת הסיטואציה ואת עקרונות התנועה והתגובה הטבעית בראש סדר העדיפויות! מזה תגזר יכולתך לנתח במהירות את המצב לאשורו, להגיב בהתאם כמו גם היכולת להתמודד ולהגן על עצמך!

העיקרון ניתן ליישום בכל תרחיש ובדרכים מגוונות בעוד שטכניקה/תרגיל לרוב ממוקדת לסיטואציות ספציפיות (ולא בהכרח לנפוצות שבהן). 

המיומנויות הנרכשות בקורס

הקניית ידע תיאורטי

כיצד נראה ומתהווה עימות אלים שממנו נגזרת המציאות האישית והסביבתית. מהי "הגנה עצמית" (הגדרת החוק) ומהו ביטחון אישי. יחס העלות תועלת – תוקף/קורבן. 


פיתוח מודעות סביבתית

הבנת המציאות הינה קריטית להבנת התרחישים האלימים הנפוצים, מה ההבדל בין אירוע סוציאלי (בריונות/אלימות רחוב), לבין אירוע א-סוציאלי (תקיפה בזדון) ובין אירוע על רקע פעילות חבלנית. סימנים מחשידים (סמחי"ם): כלליים (סיטואציות), פרטניים (זיהוי אגרסיביות/כוונה אלימה).

פיתוח מודעות עצמית

מה קורה לך בגוף בשעת חירום וכיצד מתמודדים עם זה. מה בין תקשורת בין אישית והצבת גבולות במצבי חיכוך וסיכון גבוה.

התנהלות מונעת

תיתן לך את הכלים לצמצם את חשיפתך האישית לסיכונים. "אלגוריתם הפעולה" – מה לעשות, מתי ואיך.

"מיומנויות הרכות"

המאפשרות לבצע נטרול מוקדם חזותי (שפת גוף) ומילולי (ניתוב שיחה), קרי - דיאסקלציה למצבים מסוכנים בטרם התלקחותם. כלי המניעה הטבעיים שלנו – "כלי התקשורת" שפת הגוף ויכולות הדיבור – עוצמת התקשורת שלך.

 

יסודות ליכולת לחימה

מבוססת מציאות על מימדיה השונים. כלי הלחימה הטבעיים שלנו – הכל איבר בגופך יש כלי נשק – עוצמת התגובה שלך. בנק המטרות הטבעיות – בכל איבר של היריב קיימת מטרה. אסטרטגיות – מניעה, נטרול מוקדם, ניהול טווחים ושליטה ביריב.

כושר פונקציונאלי 

לאלו הרוצים לשמר ולשפר יכולות, אימונים סדירים המשלבים את כל מרכיבי הכושר הגופני באופן אידיאלי, אשר ישרת אותך נאמנה הן עבור הישרדות בתנאי לחץ והן בשגרת היום יום. 

פרטים נוספים

✔ גילאים: 18+.

✔ ניתן להזמין סדנא לפי קהל היעד.

✔ הסדנא בטיחותית ושקולה.

✔ אין צורך בידע קודם.

✔ נדרש מרחב לסדנא עם תנועה.

✔ נדרש מקום להרצאה.

✔ ביגוד קל לתנועה ונעליים נוחות.

שאלות נפוצות

מי יכול להשתתף בסדנאות עוצמה?

השיטה בנויה על יכולות עצמיות והתנהגות אינטואיטיבית, היא מתאימה ומותאמת לכל גיל, אין צורך בניסיון קודם ואפילו מומלץ לכל אחד להשתתף בכדי לדעת איך להתנהג במצבי עימות.

כמה שיעורים צריך כדי לדעת להתגונן?

לאחר השתתפות בסדנא יוכלו המשתתפים להגן על עצמם, ובאמצעות סט הכלים שלמדו, יידעו להימנע ממצבי סכנה. הסדנא משפרת משמעותית את הסיכויים לחזור הביתה בשלום.

במה תורמת הסדנא מעבר ללימוד הגנה עצמית?

הסדנא מעצימה ותרומת לתחושת הביטחון האישי. זו שיטה טובה לשליטה עצמית, וויסות רגשות, יכולת להתמודד במצב לחץ והבנה אנושית של סיטואציות מסוכנות או לא נוחות.

האם צריך ציוד מיוחד או בגדים מיוחדים?

לא נדרש דבר מלבד בגד נוח לתנועה ונעליים נוחות. הסדנא מספקת ציוד במקום.

יש לכם רקע בהדרכה?

לנימרוד אסטל, יוצר ומפתח השיטה, יש ניסיון רב בהעברת סדנאות, הוא בעל בית ספר פעיל לקארטה הפועל כבר 15 שנים שמכשיר דורות של תלמידים ומייצג את ישראל בתחרויות בעולם. הוא בעל חגורה שחורה דאן 5 ובעל דרגת "רנשי" (מורה בכיר), מדריך מוסמך לאומנויות הלחימה, בעל סבלנות רבה, עם רקע נרחב בהדרכה וניחן בתקשורת אנושית ובינאישית גבוהה.

האם הסדנא אלימה או מסוכנת? 

אנחנו נוקטים בכל אמצעי זהירות ומתאמנים בצורה נכונה, יש לנו ניסיון רב באימונים עם משתתפים מכל הגילאים.

הזמינו "סדנת עוצמה"

אנחנו לרשותכם בכל שאלה

אירוח אצלנו (ללא עלות): ביה"ס אום דוג'ו בגבעת שמואל, לפי זמינות, עד 15 איש, פנו לפרטים נוספים

bottom of page