top of page

לילדים בעלי צרכים מיוחדים

סדנת "עוצמה אחרת"

סדנת מניעת אלימות והגנה עצמית לבעלי צרכים מיוחדים

זוהי סדנא בעלת חשיבות עצומה במציאות עתירת סיכונים ואיומים, בה מותקפים אלו הנתפסים כפגיעים בחברה. ביטחון אישי מתחיל במודעות המאפשרת התנהלות יומיומית בטוחה, ערנות ואיתור סכנות, כמו גם מניעתן והרחקתן מבעוד מועד. את כל אלה שיטת עוצמה מלמדת מידית ובקלות! אנחנו שמים דגש גדול על הנאה במהלך הסדנא, כי אנו מאמינים שהנאה היא מפתח להנעה ללמידה!

סדנא מותאמת לאנשים בעלי צרכים מיוחדים

השיטה מהירה ליישום, מתאימה לכולם ובכל תרחיש. שמה דגש על עקרונות פשוטים, שקל ללמוד ולהטמיע, וכך הן לא נשכחים! השיטה בנויה משלב מניעת אלימות ושלב ההגנה העצמית, תוך התאמה אישית לצרכים המיוחדים של המשתתפים. 

הכשרה מותאמת מציאות

הכשרה ממוקדת במתכונת "REALITY BASED" הנגזרת מעולמות התוכן וממכלול האיומים וההזדמנויות העומדים לפתחם של אלו בעלי צרכים מיוחדים. ההכשרה מקנה כלים למניעה ושימור עצמי בעת הצורך. כוללת לימוד והטמעת עקרונות בסיסיים בהגנה אישית עם כלים פשוטים, אינסטינקטיביים ואפקטיביים ובהתאמה לנפשות הפועלות. שימור עצמי אינו תלוי בחוסן פיזי אלא בגישה, בהכרות ובחיבור אישי ליצר החיים הראשוני ולתעצומות הנפש הטבועים בנו מלידה.

מבנה הסדנא (2 שעות)

חלק 1 (עיוני): הקדמה

מהי אלימות? המשמעות של אלימות?

מה מדאיג אתכם? אנחנו מקשיבים ומגבשים עמכם פתרונות יצירתיים!

חלק 2 (עיוני ומעשי): מניעת אלימות

"מודעות עצמית".

"ערנות סביבתית".

"שליטה עצמית".

חלק 3 (מעשי): הגנה עצמית

שיטה עוצמה להגנה עצמית.

חלק 4: "הכו את המומחה"

כל מה שרציתם לדעת על העצמת בטחונכם האישי ולא היה לכם את מי לשאול

אופציות נוספות

סדנאות עוצמה לבתי ספר

סדנאות עוצמה לילדים

תוכניות תהליכיות-חינוכיות

סדנאות עוצמה לבני נוער

בכל אחד ואחת קיימת עוצמה פנימית

השיטה מפתחת ומעצימה את תחושת הביטחון האישי: החל ממניעת האלימות, איתור והרחקת סכנות ושיטות יעילות להתמודדות בזמן אמת.

לוגו שיטת עוצמה לבני נוער

הייחודיות של שיטת עוצמה

במה שונה השיטה מאומנויות לחימה?

שיטת עוצמה אינה אומנות לחימה. זו שיטה שנהגתה על ידי נימרוד אסטל, ותפקידה לתת ארגז כלים להגנה עצמית ושיפור רמת ותחושת הביטחון האישי. אומנויות לחימה המסורתיות קודם כל עובדות על תכונות (נפש ותודעה) ורק אז מלמדות את יכולות ואת והתרגילים, אנחנו הפכנו את הסדר וקודם כל לומדים יכולות של הגנה עצמית ושימור עצמי במצבי אלימות בדרך הכי יעילה, והכי נכונה לכל משתתף.

מה הכוונה בהגנה עצמית "בהתאמה אישית"?
במקום שהמשתתפים יתאימו את עצמם לשיטה או לתרגיל, שיטת עוצמה מתאימה את עצמה למשתתפים. גם אם לחניך יש אתגר גופני או נפשי, אנחנו נמצא יחדיו את הפתרון הנכון. השיטה נותנת לחניך דרך אישית לשמור על עצמו שמותאמת למבנה גופו, ליכולותיו ולמגבלותיו, זו הייחודיות של שיטת עוצמה.

מה לגבי שיטות אחרות של הגנה עצמית? קרב מגע  או הישרדות?

שיטות לוחמה מודרניות מבוססות על תרגול חוזר של תרגילים ספציפיים והצלחה והישרדות באירוע אלים תלויה ביכולת לדעת לבצע במדויק את התרגילים.

אצלנו ניתן הדגש על בניית המודעות העצמית, הערנות הסביבתית והתאמתה האישית של השיטה למתאמן.

 

איך הסדנא מתאימה לכולם ?

אנשים הם שונים ונבדלים זה מזה ולכל אחד ואחת יש יכולת שונה, כאשר מתאמן מבין עיקרון ולומד ליישם אותו בדרך הנכונה ביותר עבורו, התועלת מכך גדולה יותר מאשר לימוד ושינון תרגיל ספציפי שאינו מתאים למתאמן או לסיטואציה.

למה אנחנו מעודדים אוכלוסיות בעלי צרכים מיוחדים להשתתף בסדנאות?

לטעמנו סדנאות עוצמה חשובות לכולם משום שהשיטה מאמנת אותם להתמודד במצבים בלתי צפויים, לעיתים אלימים, ומגדילה מאוד את הסיכוי שלהם להיחלץ ממצבים אלימים. לצערנו הרב אנו חיים בחברה אלימה וכל אחד צריך להיות מוכן בעת הצורך להגן על עצמו ועל גופו.

העצמה למשתתפים בסדנא

הסדנה מעצימה ומעצבת בהתמודדות עם מצבי חירום ברמה המעשית, הפיזית והמנטלית.

הסדנא מעניקה לחניכים כוח פנימי עצום והערכה עצמית גבוהה, הם מגלים שהם מסוגלים להתמודד מנטלית ופיזית עם מצבים מאתגרים ולומדים להציב גבולות ברורים והחלטיים במצבים בעיתיים.

הסדנאות מגבירות את תחושת המסוגלות האישית וגורמות להעצמה אישית ושינוי פנימי של מערך האמונות של שליטה עצמית ותפקוד נכון תחת לחץ.​

נושאים מרכזיים בהם עוסקת הסדנא

התנהלות בטוחה, מניעת אלימות, הצבת גבולות, תפקוד במצבי חירום, הבנת מנגנוני הפחד ועוד...

מאלימות למודעות ולהתנהלות

מי אני? מה באמת חשוב לי? כיצד סדרי עדיפויות אמיתיים יכולים להשפיע על בחירותיי ועל חיי. הימנעות ממצבים מסוכנים, הורדת סיכון מפני התקפה אלימה, לימוד עקרונות בסיסיים להתנהגות מודעת והפיכתה להתנהלות מונעת.

אמאל'ה מה קורה לי?

הבנת מנגנוני הפחד, כיצד הגוף מגיב למתח ולאיום, איך להירגע בקלות גם במצבי לחץ, מה קורה לנו בגוף ובנפש במצבי דחק וכיצד מגייסים זאת לטובת התגוננות אישית. כולל משחקי רגש ותנועה במרחב האישי והקבוצתי.

אפשר לנצח ולהצליח! ובגדול!

שינוי תפיסה ומערך האמונות הפנימי. אפשר לנצח ולהצליח! העצמה אישית וביטחון עצמי הן במצבי חירום והן לאתגרי החיים. רכישת תחושת המסוגלות ויכולת ההתמודדות האישית. 

פרטים נוספים

✔ גילאים: מתאים לכל שכבת גיל.

✔ ניתן להזמין סדנא לפי קהל היעד.

✔ משך: 2 שעות (ניתן להתאמה).

✔ סדנא בטוחה ושקולה.

✔ אין צורך בידע קודם.

✔ נציג מטעם הלקוח בזמן הפעילות.

✔ נדרש מרחב לסדנא עם תנועה.

✔ נדרש מקום להרצאה.

✔ ביגוד קל לתנועה ונעליים נוחות.

✔ הרחבת הסדנא ל-3 שעות.

אירוח אצלנו (ללא עלות): בביה"ס אום דוג'ו בגבעת שמואל, לפי זמינות, עד 15 איש, פנו לפרטים נוספים

הזמינו סדנת עוצמה

אנחנו לרשותכם בכל שאלה

שאלות נפוצות

מי יכול להשתתף בסדנאות עוצמה?

השיטה בנויה על יכולות עצמיות והתנהגות אינטואיטיבית, היא מתאימה לגיל ואין צורך בניסיון קודם. אנחנו ממליצים לכל אחד ואחת להשתתף בכדי לדעת איך להתנהג במצבי עימות.

כמה שיעורים צריך כדי לדעת להתגונן?

לאחר הסדנא יוכלו המשתתפים להגן על עצמם באמצעות סט הכלים שלמדו ויידעו להימנע ממצבי סכנה. הסדנא משפרת משמעותית את הסיכויים לחזור הביתה בשלום.

במה תורמת הסדנא מעבר ללימוד הגנה עצמית?

הסדנא מעצימה ותרומת לתחושת הביטחון האישי. זו שיטה טובה לשליטה עצמית, ויסות רגשות, יכולת להתמודד במצב לחץ והבנה אנושית של סיטואציות מסוכנות או לא נוחות.

האם צריך ציוד מיוחד או בגדים מיוחדים?

לא נדרש דבר מלבד בגד נוח לתנועה ונעליים נוחות. הסדנא מספקת ציוד במקום.

יש לכם רקע בהדרכת אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים?

לנימרוד אסטל, מפתח השיטה יש בית ספר פעיל לקארטה הפועל כבר 15 שנים. הוא בעל חגורה שחורה דאן 5 ובעל דרגת "רנשי" (מורה בכיר). לנימרוד ניסיון רב בפיתוח סדנאות ייחודיות והוא עובד עם מוסדות ומרכזי יום לאנשים בעלי צרכים מיוחדים ברחבי הארץ.

האם הסדנא אלימה או מסוכנת? 

אנחנו נוקטים בכל אמצעי זהירות ומתאמנים בצורה נכונה, יש לנו ניסיון רב באימונים עם משתתפים מכל הגילאים.

bottom of page