top of page

מניעת אלימות והגנה עצמית

סדנת "עוצמה לילדים"

סדנת מניעת אלימות והגנה עצמית לילדים

שיטת עוצמה פעולת להפחתת מקרי האלימות בקרב ילדים, השיטה מלמדת ילדים לזהות אלימות (פיזית ומילולית) ואיומים מצד הסביבה. סדנאות עוצמה מאמנות אותם להתמודד במצבים בלתי צפויים, לעיתים אלימים. הידע שמקבלים בסדנא וההתנסות עצמה מגדילה את המוכנות שלהם להתמודד במצב כאלו. הסדנא כוללת למידת המיומנויות והתגובות הנדרשות בזמן אמת בעת עימות ומבוססת על עקרונות התנועה והתגובה הטבעית והבסיסית של הגוף.

הסדנא מותאמת לילדים

זוהי סדנא חשובה מאוד לילדים שחיים כיום במציאות אלימה ועתירת סיכונים ואיומים. השיטה מתאימה מאוד לילדים ומעמיקה איתם בנושאים של תפקוד במצבי חירום, הצבת גבולות ועוד. אנחנו שמים דגש גדול על הנאה במהלך הסדנא, כי אנו מאמינים שהנאה היא מפתח להנעה ללמידה!

הכשרה מותאמת מציאות

הכשרה ממוקדת במתכונת "REALITY BASED" ומותאמת לעולמות התוכן של הילדים. אנו מקנים כלים למניעת אלימות וזיהוי מצבים אלימים והתמודדות איתם. כולל לימוד והטמעת עקרונות בסיסיים בהגנה אישית (לא אלימה) שמותאמת לילדים ומבוססת על כלים פשוטים, אינסטינקטיביים הניתנים לשימוש בעת הצורך.

מבנה הסדנא (2 שעות)

חלק 1 (עיוני): הקדמה

מהי אלימות? המשמעות של אלימות?

מה החשש שלכם? אנחנו מקשיבים ונותנים מענה!

חלק 2 (עיוני ותרגול מעשי): מניעת אלימות

"מודעות עצמית".

"ערנות סביבתית".

"שליטה עצמית"

חלק 3 (תרגול מעשי): הגנה עצמית

איך שומרים על הבועה שלנו.

חלק 4: עוצמה חיובית

נושא חינוכי לבחירתכם: פרגון הדדי, ביטחון עצמי, רגישות וסובלנות ועוד.

אופציות נוספות לבחירה

סדנאות עוצמה לבתי ספר

סדנאות לבעלי צרכים מיוחדים

תוכניות תהליכיות-חינוכיות

סדנאות עוצמה לבני נוער

בכל אחד ואחת קיימת עוצמה פנימית

השיטה מפתחת ומעצימה את תחושת הביטחון האישי והמודעות לאלימות פיזית ומילולית, השיטה נכנסת לפעולה החל ממניעת האלימות עצמה, איתור והרחקת סכנות ושיטות יעילות להתמודדות במצב של עימות פיזי בעזרת הגנה עצמית בסיסית הקיימת בכל אחד ואחת מאיתנו

לוגו שיטת עוצמה לבני נוער

הייחודיות של שיטת עוצמה

במה שונה השיטה מאומנויות לחימה?

שיטת עוצמה אינה אומנות לחימה. זו שיטה שנהגתה על ידי נימרוד אסטל, ותפקידה לתת סט כלים להגנה עצמית ושיפור הביטחון האישי. אומנויות לחימה מסורתיות עובדות קודם על תכונות ורק אז מלמדות יכולות, אנחנו הפכנו את הסדר וקודם כל אנחנו מלמדים יכולות של שימור עצמי בצורה הכי יעילה והכי נכונה אישית לכל משתתף.

מה הכוונה בהגנה עצמית "בהתאמה אישית"?
במקום שהילדים יתאימו את עצמם לשיטה או לתרגיל, השיטה מתאימה את עצמה לילדים. לא משנה אם הילד גבוה או נמוך, חזק או חלש, מהיר או איטי, השיטה נותנת לו דרך אישית משלו לשמור על עצמו ומותאמת למבנה גופו וליכולותיו.

מה לגבי שיטות וקורסים להגנה עצמית? כמו קרב מגע והישרדות?
יש שיטות לוחמה נפלאות ויעילות שמלמדות לעומק הגנה עצמית, אבל קיימים שני הבדלים משמעותיים: 

בעוד ששיטות אלו מבוססות על תרגילים ספציפיים והצלחתך/הישרדותך תלוייה ביכולתך להתאים את עצמך בביצוע מדוייק של התרגיל, אנו שמנו את עקרונות התנועה, התגובה והשימור העצמי בראש, וזאת כיוון שהתרחישים משתנים תדיר! וגם בני האדם שונים!

בנוסף, אנו שמנו את המודעות העצמית, הערנות הסביבתית, הבנת הסיטואציה ואת יכולות ומיומנויות התנועה והתגובה הטבעית בראש סדר העדיפויות! מזה תגזר יכולתך לנתח במהירות את המצב לאשורו, להגיב בהתאם כמו גם היכולת להתמודד ולהגן על עצמך!

 

איך הסדנא מתאימה לכולם ?

ילדים שונים ונבדלים זה מזה ולכל אחד ואחת יש יכולת ודרך שונה ליישם דברים. כשילד מבין עיקרון הגנתי ולומד ליישמו בדרך הנכונה עבורו, התועלת גדולה יותר מאשר לימוד של תרגיל כלשהו שאינו מתאים לו או לסיטואציה בה נמצא.

העצמה לילדים בסדנא

הסדנה מעצימה ילדים ומחזקת ומעצבת אותם בהתמודדות עם מצבי חירום ברמה המעשית, הפיזית והמנטלית.

הסדנא מעניקה לילדים כוח פנימי והערכה עצמית גבוהה כשהם מגלים שהם מסוגלים להתמודד מנטלית ופיזית עם מצבים ותרחישים אלימים ולומדים להציב גבולות ולהיות החלטיים בסיטואציות בעיתיות.

הסדנא גם עוסקת במניעת האלימות הן מצד ילדים שאלימים כלפי ילדים אחרים והן מצד הילדים המותקפים.

נושאים מרכזיים בהם עוסקת הסדנא

התנהלות בטוחה, מניעת אלימות, הצבת גבולות, תפקוד במצבי חירום, הבנת מנגנוני הפחד ועוד...

מאלימות למודעות ולהתנהלות

מי אני? מה באמת חשוב לי? כיצד סדרי עדיפויות אמיתיים יכולים להשפיע על בחירותיי ועל חיי. הימנעות ממצבים מסוכנים, הורדת סיכון מפני התקפה אלימה, לימוד עקרונות בסיסיים להתנהגות מודעת והפיכתה להתנהלות מונעת.

אמאל'ה מה קורה לי?

הבנת מנגנוני הפחד, כיצד הגוף מגיב למתח ולאיום, איך להירגע בקלות גם במצבי לחץ, מה קורה לנו בגוף ובנפש במצבי דחק וכיצד מגייסים זאת לטובת התגוננות אישית. כולל משחקי רגש ותנועה במרחב האישי והקבוצתי.

אפשר לנצח ולהצליח! ובגדול!

שינוי תפיסה ומערך האמונות הפנימי. אפשר לנצח ולהצליח! העצמה אישית וביטחון עצמי הן במצבי חירום והן לאתגרי החיים. רכישת תחושת המסוגלות ויכולת ההתמודדות האישית. 

פרטים נוספים

✔ גילאים: כיתות א'-ג', ד'-ו'.

✔ ניתן להזמין סדנא לפי אופי הקהל.

✔ משך: 2 שעות (ניתן להתאמה).

✔ הסדנא בטיחותית ושקולה.

✔ אין צורך בידע קודם.

✔ נציג מטעם הלקוח בזמן הפעילות.

✔ נדרש מרחב לסדנא עם תנועה.

✔ נדרש מקום להרצאה.

✔ ביגוד קל לתנועה ונעליים נוחות.

✔ הרחבת הסדנא ל-3 שעות.

אירוח אצלנו (ללא עלות): בביה"ס אום דוג'ו בגבעת שמואל, לפי זמינות, עד 15 איש, פנו לפרטים נוספים

הזמינו סדנת עוצמה

אנחנו לרשותכם בכל שאלה

שאלות נפוצות

מי יכול להשתתף בסדנאות עוצמה?

השיטה בנויה על יכולות עצמיות והתנהגות אינטואיטיבית, היא מתאימה ומותאמת לגיל, אין צורך בניסיון קודם ואפילו מומלץ לכל אחד ואחת להשתתף בכדי לדעת איך להתנהג במצבי עימות.

כמה שיעורים צריך כדי לדעת להתגונן?

לאחר השתתפות בסדנא יוכלו הילדים להגן על עצמם ובאמצעות סט הכלים שלמדו יידעו להימנע ממצבי סכנה. הסדנא משפרת משמעותית את הסיכויים שלהם לחזור הביתה בשלום.

במה תורמת הסדנא מעבר ללימוד הגנה עצמית?

הסדנא מעצימה ותרומת לתחושת הביטחון האישי. זו שיטה טובה לשליטה עצמית, ויסות רגשות, יכולת להתמודד במצב לחץ והבנה אנושית של סיטואציות מסוכנות או לא נוחות.

האם צריך ציוד מיוחד או בגדים מיוחדים?

לא נדרש דבר מלבד בגד נוח לתנועה ונעליים נוחות. הסדנא מספקת ציוד במקום.

יש לכם רקע בהדרכת ילדים?

לנימרוד אסטל, יוצר ומפתח השיטה יש בית ספר פעיל לקארטה הפועל כבר 15 שנים. הוא בעל חגורה שחורה דאן 5 ובעל דרגת "רנשי" (מורה בכיר). לנימרוד ניסיון רב בפיתוח ובהוראת סדנאות לילדים ונוער בבתי ספר ומוסדות חינוך ברחבי הארץ.

האם הסדנא אלימה או מסוכנת? 

אנחנו נוקטים בכל אמצעי זהירות ומתאמנים בצורה נכונה, יש לנו ניסיון רב באימונים עם משתתפים מכל הגילאים.

bottom of page