top of page

מניעת אלימות והגנה עצמית

"עוצמה לבתי ספר"

סדנאות למניעת אלימות והגנה עצמית לתלמידים

שיטת עוצמה פעולת להפחתת אלימות בקרב תלמידים בבתי ספר ומציעה סדנאות לשיפור מיידי של האקלים הבית ספרי ומתן כלים להתמודדות עם תופעות של אלימות בבתי הספר. השיטה מלמדת תלמידים לזהות אלימות (פיזית ומילולית) ואיומים מצד הסביבה. סדנאות עוצמה מאמנות אותם להתמודד במצבים בלתי צפויים, לעיתים אלימים והידע שמקבלים בסדנא וההתנסות עצמה מגדילה את המוכנות שלהם להתמודד במצב כאלו. הסדנא כוללת למידת המיומנויות והתגובות הנדרשות בזמן אמת בעת עימות ומבוססת על עקרונות התנועה והתגובה הטבעית והבסיסית של הגוף.

הסדנא מותאמת לתלמידים

זוהי סדנא בעלת חשיבות עצומה במציאות עתירת סיכונים ואיומים, בה חדשות לבקרים, ילדים וילדות מותקפים או נגררים לעימותים אלימים. השיטה מתאימה מאוד לבתי ספר ומעמיקה איתם בנושאים של שליטה ברגשות בעת כעס, תפקוד במצבי חירום, הצבת גבולות ועוד. אנחנו שמים דגש גדול על הנאה במהלך הסדנא, כי אנו מאמינים שהנאה היא מפתח להנעה ללמידה!

הכשרה מותאמת מציאות

הכשרה ממוקדת במתכונת "REALITY BASED" להקניית כלים למניעת אלימות ושימור עצמי בתרחישים אלימים, כוללת לימוד והטמעת עקרונות בסיסיים בהגנה אישית עם כלים פשוטים, אינסטינקטיביים ואפקטיביים לשימור עצמי בעת הצורך. שיור עצמי אינו תלוי בטכניקה אלא בגישה, בהכרות ובחיבור אישי ליצר החיים הראשוני ולתעצומות הגוף והנפש הטבועים בנו מלידה.

מבנה הסדנא (2 שעות)

חלק 1 (עיוני): הקדמה

מהי אלימות? המשמעות של אלימות?.

מה החשש שלכם? אנחנו מקשיבים ומסייעים לפתור!

חלק 2 (עיוני ותרגול מעשי): מניעת אלימות

"מודעות עצמית".

"ערנות סביבתית".

"שליטה עצמית" .

חלק 3 (מעשי): הגנה עצמית

שיטת עוצמה להגנה עצמית לתלמידים.

חלק 4: עוצמה חיובית

נושא חינוכיים לבחירתכם: שליטה עצמית, סובלנות, כבוד לחברים ועוד.

אופציות נוספות

סדנא לחט"ב ותיכונים.

סדנא לבתי ספר יסודיים.

סדנאות עוצמה למורים

תוכניות חינוכיות תהליכיות.

סמינר עוצמה חד יומי.

בכל אחד ואחת קיימת עוצמה פנימית

השיטה מפתחת ומעצימה את תחושת הביטחון האישי, החל ממניעת האלימות, איתור והרחקת סכנות ושיטות יעילות להתמודדות במצב של עימות פיזי בעזרת הגנה עצמית בסיסית הקיימת בכל אחד ואחת מאיתנו

לוגו שיטת עוצמה לבני נוער

הייחודיות של שיטת עוצמה

במה שונה השיטה מאומנויות לחימה?

שיטת עוצמה אינה אומנות לחימה. זו שיטה שנהגתה על ידי נימרוד אסטל, ותפקידה לתת ארגז כלים להגנה עצמית ושיפור רמת ותחושת הביטחון האישי. אומנויות לחימה המסורתיות קודם כל עובדות על תכונות (נפש ותודעה) ורק אז מלמדות את יכולות ואת והתרגילים, אנחנו הפכנו את הסדר וקודם כל לומדים יכולות של הגנה עצמית ושימור עצמי במצבי אלימות בדרך הכי יעילה, והכי נכונה לכל משתתף.

מה הכוונה בהגנה עצמית "בהתאמה אישית"?
במקום שהמשתתפים יתאימו את עצמם לשיטה או לתרגיל, שיטת עוצמה מתאימה את עצמה למשתתפים, לא משנה בכלל אם התלמיד גבוה או נמוך, חזק או חלש, מהיר או איטי, השיטה נותנת לתלמיד דרך אישית לשמור על עצמו שמותאמת למבנה גופו, ליכולותיו ולמגבלותיו, זו הייחודיות של שיטת עוצמה.

מה לגבי שיטות אחרות של הגנה עצמית? קרב מגע  או הישרדות?

שיטות לוחמה מודרניות מבוססות על תרגול חוזר של תרגילים ספציפיים והצלחה והישרדות באירוע אלים תלויה ביכולת לדעת לבצע במדויק את התרגילים.

אצלנו ניתן הדגש על בניית המודעות העצמית, הערנות הסביבתית והתאמתה אישית של השיטה למתאמן.

 

איך הסדנא מתאימה לכולם ?

אנשים הם שונים ונבדלים זה מזה ולכל אחד ואחת יש יכולת שונה, כאשר מתאמן מבין עיקרון ולומד ליישם אותו בדרך הנכונה ביותר עבורו, התועלת מכך גדולה יותר מאשר לימוד ושינון תרגיל ספציפי שאינו מתאים למתאמן או לסיטואציה.

למה אנחנו מעודדים ילדים להשתתף בסדנאות?

לטעמנו סדנאות עוצמה חשובות לכולם משום שהשיטה מאמנת אותם להתמודד במצבים בלתי צפויים, לעיתים אלימים, ומגדילה מאוד את הסיכוי שלהם להיחלץ ממצבים אלימים. לצערנו הרב אנו חיים בחברה אלימה וכל אחד צריך להיות מוכן בעת הצורך להגן על עצמו ועל גופו.

העצמה למשתתפים בסדנא

הסדנה מעצימה ומעצבת תלמידים בהתמודדות עם מצבי חירום ברמה המעשית, הפיזית והמנטלית.

הסדנא מעניקה לתלמידים כוח פנימי והערכה עצמית גבוהה כשהם מגלים שהם מסוגלים להתמודד מנטלית ופיזית עם מצבים ותרחישים אלימים ולומדים להציב גבולות ולקבל החלטות נכונות בסיטואציות בעייתיות.

הסדנא עוסקת במניעת אלימות מצד ילדים שאלימים כלפי ילדים אחרים ומעצימה ילדים החשופים  לפגיעה.

נושאים מרכזיים בהם עוסקת הסדנא

התנהלות בטוחה, מניעת אלימות, הצבת גבולות, תפקוד במצבי חירום, הבנת מנגנוני הפחד ועוד...

מאלימות למודעות ולהתנהלות

מי אני? מה באמת חשוב לי? כיצד סדרי עדיפויות אמיתיים יכולים להשפיע על בחירותיי ועל חיי. הימנעות ממצבים מסוכנים, הורדת סיכון מפני התקפה אלימה, לימוד עקרונות בסיסיים להתנהגות מודעת והפיכתה להתנהלות מונעת.

אמאל'ה מה קורה לי?

הבנת מנגנוני הפחד, כיצד הגוף מגיב למתח ולאיום, איך להירגע בקלות גם במצבי לחץ, מה קורה לנו בגוף ובנפש במצבי דחק וכיצד מגייסים זאת לטובת התגוננות אישית. כולל משחקי רגש ותנועה במרחב האישי והקבוצתי.

אפשר לנצח ולהצליח! ובגדול!

שינוי תפיסה ומערך האמונות הפנימי. אפשר לנצח ולהצליח! העצמה אישית וביטחון עצמי הן במצבי חירום והן לאתגרי החיים. רכישת תחושת המסוגלות ויכולת ההתמודדות האישית. 

פרטים נוספים

✔ גילאים: כיתות ג' ועד יב'.

✔ ניתן להזמין סדנא לפי קהל היעד.

✔ משך: 2 שעות (ניתן להתאמה).

✔ הסדנא בטיחותית ושקולה.

✔ אין צורך בידע קודם.

✔ נציג מטעם הלקוח בזמן הפעילות.

✔ נדרש מרחב לסדנא עם תנועה.

✔ נדרש מקום להרצאה.

✔ ביגוד קל לתנועה ונעליים נוחות.

✔ הרחבת הסדנא ל-3 שעות.

אירוח אצלנו (ללא עלות): בביה"ס אום דוג'ו בגבעת שמואל, לפי זמינות, עד 15 איש, פנו לפרטים נוספים

הזמינו סדנאות לביה"ס

אנחנו לרשותכם בכל שאלה

שאלות נפוצות

מי יכול להשתתף בסדנאות עוצמה?

השיטה בנויה על יכולות עצמיות והתנהגות אינטואיטיבית, היא מתאימה ומותאמת לגילאי המשתתפים, אין צורך בניסיון קודם ואפילו מומלץ לכל אחד ואחת להשתתף בכדי לדעת איך להתנהג במצבי עימות.

כמה שיעורים צריך כדי לדעת להתגונן?

לאחר השתתפות בסדנא יוכלו התלמידים להגן על עצמם ובאמצעות סט הכלים שלמדו יידעו להימנע ממצבי סכנה. הסדנא משפרת משמעותית את הסיכויים לחזור הביתה בשלום.

במה תורמת הסדנא מעבר ללימוד הגנה עצמית?

הסדנא מעצימה ותורמת לתחושת הביטחון האישי. זו שיטה טובה לשליטה עצמית, ויסות רגשות, יכולת להתמודד במצב לחץ והבנה אנושית של סיטואציות מסוכנות או לא נוחות.

האם צריך ציוד מיוחד או בגדים מיוחדים?

לא נדרש דבר מלבד בגד נוח לתנועה ונעליים נוחות. הסדנא מספקת את ציוד האימון במקום.

יש לכם רקע בהדרכות לבתי ספר?

לנימרוד אסטל, מפתח השיטה יש בית ספר פעיל לקארטה הפועל כבר 15 שנים. הוא בעל חגורה שחורה דאן 5 ובעל דרגת "רנשי" (מורה בכיר). לנמרוד ניסיון רב בפיתוח סדנאות לילדים ונוער בבתי ספר ומוסדות חינוך ברחבי הארץ.

האם הסדנא אלימה או מסוכנת? 

אנחנו נוקטים בכל אמצעי זהירות ומתאמנים בצורה נכונה, יש לנו ניסיון רב באימונים עם משתתפים מכל הגילאים.

bottom of page