top of page

מרתון חד יומי לביטחון אישי

"סמינר עוצמה"

סמינר יומי לביטחון אישי והגנה עצמית

שיטת עוצמה פותחה להגברת הביטחון האישי ולהגנה עצמית, השיטה מתאימה לכולם ומלמדת את המיומנויות והתגובות הנדרשות בזמן אמת ובעת עימות. השיטה מבוססת על עקרונות התנועה והתגובה הבסיסית והטבעית הקיימת בכולנו.

התכנים בסמינר

הכשרה "מרתונית" המסייעת בהטמעת הידע והיכולות ברמה המודעת והלא מודעת כאחד. הסמינר מורכב ממספר שלבים הנלמדים באופן אינטנסיבי, תוך שימת דגש על תרגול וחזרות רבות המאפשרות הטמעה מעמיקה ואינסטינקטיבית של החומר ברמה המעשית, הפיזית, הקוגניטיבית והמנטאלית וזאת על אף הזמן הקצר. הסמינר מאפשר לכל משתתף תרגול וחוויה אישית, פיתוח בטחון עצמי ביכולותיו ומהווה קרש קפיצה לשינוי אישי משמעותי. בסמינר לומדים, מתרגלים מצבים, תרחישים ודרכי מניעה והיחלצות ממצבי סכנה.

קבוצות הלימוד

עד 20 איש בקבוצה בכדי לתת תשומת לב, יחס אישי והקפדה על הבנת החומר והטמעתו.

מקפידים על "מרחב בטוח" ומכבדים את הפרטיות והתהליך האישי שעובר המשתתף.

מכוונים לאינטראקציה ודינמיקה בין חברי הקבוצה שמעצימים זה את זה.

מקפידים על סדר, משמעת, בטיחות ושומרים על אווירה נעימה, חיובית וכיפית.

הכשרה מותאמת מציאות

הכשרה ממוקדת במתכונת "REALITY BASED" להקניית כלים למניעה ושימור עצמי בעיתות חירום, כוללת לימוד והטמעת עקרונות בסיסיים בהגנה עצמית עם כלים פשוטים, אינסטינקטיביים ואפקטיביים להישרדות תחת תקיפה אלימה. הישרדות אינה תלויה בטכניקה אלא בגישה, בהכרות ובחיבור אישי ליצר החיים הראשוני ולתעצומות הגוף, הנפש, היכולות והמשאבים הטבועים בנו מלידה.

מבנה סמינר עוצמה (7 שעות)

הרצאה באולם 

הרצאה מרתקת למשתתפי הסמינר על בריונות ואלימות בחברה הישראלית.

הקדמה ותאום צפיות

המטרה - לחזור בכל יום הביתה בשלום!

מה עוצר אותנו מלחיות בשלווה ובבטחון?

מה מדאיג אותך? אנחנו מקשיבים וגם נותנים מענה! 

קו הגנה ראשון - הימנעות

"מודעות עצמית וערנות סביבתית"

איך להרחיק עצמנו ומעצמנו סכנות וסיכונים, זיהוי מוקדם וקבלת החלטות נכונה (עיוני ותרגול מעשי)

קו הגנה שני - הזדמנות

שליטה עצמית ותפקוד בלחץ ואי וודאות

איך מציבים גבול בלי לעבור את הגבול 

כיצד לשמור על קור רוח ולמנוע הסלמה אלימה (עיוני ותרגול מעשי)

קו הגנה שלישי - התמודדות 

תנועה ותגובה בעת עימות - "זבנג וגמרנו"

כיצד לשמור על הגוף, לנטרל תקיפה/תוקף ולעשות אקזיט (תרגול מעשי)

סימולציות 

תרגול תרחישים שונים בתנאי פנים וחוץ, הפקת לקחים ומסקנות (תרגול מעשי)

ולסיכום - הכה את המומחה - שאלות ותשבות

ומה לעשות אם...?

שונות

בין כל חלק הפסקה בת 5 דקות.

חצי שעה להפסקת צהריים.

עד 20 משתתפים למדריך בסדנא.

אולם להרצאת פתיחה ולמפגש סיכום.

מיועד לקהל מכל הגילאים.

הסדנא בטוחה ושקולה.

אין צורך בידע קודם.

בכל אחד ואחת קיימת עוצמה פנימית

השיטה מפתחת ומעצימה את תחושת הביטחון האישי: החל ממניעת האלימות, איתור והרחקת סכנות ושיטות יעילות להתמודדות במצב של עימות פיזי של ממש בעזרת יכולת ההגנה העצמית הבסיסית והטבעית הקיימת בכל אחד ואחת מאיתנו.

העוצמה כבר טבועה בך - אנחנו רק עוזרים לך להוציא אותה החוצה.

לוגו שיטת עוצמה לבני נוער

הייחודיות של שיטת עוצמה

במה שונה השיטה מאומנויות לחימה?

שיטת עוצמה אינה אמנות לחימה, זו שיטה שנהגתה על ידי נימרוד אסטל ותפקידה לתת סט כלים להגנה עצמית ושיפור הביטחון האישי. אומנויות לחימה מסורתיות עובדות קודם כל על תכונות הלוחם (גוף, נפש ותודעה) ורק אז מלמדות את יכולות הלוחם, אנחנו הפכנו את הסדר - קודם כל אנחנו לומדים הגנה עצמית בצורה הכי יעילה, נכונה ופשוטה.

מה היא הגנה עצמית "בהתאמה אישית"?
במקום שהמתאמן יתאים את עצמו לשיטה, השיטה מתאימה את עצמה אליו, המתאמן במרכז. לא משנה אם המתאמן גבוה או נמוך, חזק או חלש, מהיר או איטי, שיטת עוצמה נותנת לו דרך אישית משלו לשמור על עצמו, מותאמת לגופו, ליכולותיו, למגבלותיו. הסדנא מסייעת לאתר את הכוח והעוצמה הפנימית ולכוון אותם ליישום מקסימלי של יכולות המתאמן, זה הייחודיות של שיטת עוצמה.

מה לגבי השיטות המודרניות מבוססות הגנה עצמית ? קרב מגע והישרדות?  או קורסים אחרים להגנה עצמית?

קיימים שני הבדלים משמעותיים.
בעוד ששיטות אלו מבוססות על תרגילים ספציפיים והצלחתך/הישרדותך תלוייה ביכולתך להתאים את עצמך בביצוע מדוייק של התרגיל, אנו שמנו את עקרונות התנועה, הלחימה והשימור העצמי בראש, וזאת כיוון שהתרחישים משתנים תדיר! וגם בני האדם שונים!

אנו שמנו את המודעות העצמית, הערנות הסביבתית, הבנת הסיטואציה ואת עקרונות התנועה והתגובה הטבעית בראש סדר העדיפויות! מזה תגזר יכולתך לנתח במהירות את המצב לאשורו, להגיב בהתאם כמו גם היכולת להתמודד ולהגן על עצמך!

איך הסדנא מתאימה לכולם ?

בני אדם שונים ונבדלים זה מזה ולכל אחד יש יכולת ודרך שונה ליישם. כשמתאמן מבין עיקרון ולומד ליישמו בדרך הנכונה בעבורו במגוון תרחישים, התועלת גדולה יותר מאשר לימוד של תרגיל כלשהו - שאינו מתאים למתאמן או לסיטואציה.

למה אנחנו מעודדים אוכלוסיות שונות להשתתף בסדנאות כאלה?

לטעמנו סדנת עוצמה חשובה לכל אחד ואחת משום שהיא מאמנת אותך להתמודד במצבים בלתי צפויים, לעיתים אלימים, ומגדילה את המוכנות שלך להתמודד במצב כזה, בשל הידע שמקבלים וההתנסות עצמה. לצערנו אנו חיים בחברה שיש בה אלימות וכל אחד צריך להתאמן על מנת להיות מוכן בעת הצורך. בנוסף, הסדנא מעניקה כלים להתמודדויות עם מצבים מלחיצים ועוזרת בהתנהלות בחיי היומיום.

העצמה למשתתפים בסמינר

הסדנה מעצימה, מחזקת להתמודדות עם מצבי חירום ברמה המעשית, הפיזית, הקוגניטיבית והמנטלית. הסדנא מתחילה בהרצאה מעוררת ומרתקת על אלימות ובריונות בחברה הישראלית. 

 

בסדנאות נלמד על מניעת אלימות, העלאת המודעות וכלים בסיסיים למניעה ולהתמודדות בפני תקיפה אלימה. מה קורה אצלנו בפנים כשאנחנו נתקלים באירוע מסוכן, כיצד ניתן להתמודד עם מצבים אלו ועוד.

בחלק המעשי נלמד איך להתחבר למקורות העוצמה הפנימיים, נרכוש מיומנויות בסיסיות בלחימה בעמידה ועל הקרקע, נתרגל מצבים, תרחישים, דרכי מניעה והיחלצות מתקיפה, נתרגל דרכים יעילות להתנהלות מונעת ולתגובות בתרחישים מסוכנים, הצבת גבולות, זיהוי כוונות תקיפה, שיטות התחמקות, תפקוד במצבי חירום, הבנת מנגנוני הפחד והפאניקה, ביטחון עצמי במצבי חירום ועוד...

שאלות נפוצות

מי יכול להשתתף בסדנאות עוצמה?

השיטה בנויה על יכולות עצמיות והתנהגות אינטואיטיבית, היא מתאימה ומותאמת לכל גיל, אין צורך בניסיון קודם ואפילו מומלץ לכל אחד להשתתף בכדי לדעת איך להתנהג במצבי עימות.

כמה שיעורים צריך כדי לדעת להתגונן?

לאחר השתתפות בסדנא יוכלו המשתתפים להגן על עצמם, ובאמצעות סט הכלים שלמדו, יידעו להימנע ממצבי סכנה. הסדנא משפרת משמעותית את הסיכויים לחזור הביתה בשלום.

במה תורמת הסדנא מעבר ללימוד הגנה עצמית?

הסדנא מעצימה ותרומת לתחושת הביטחון האישי. זו שיטה טובה לשליטה עצמית, וויסות רגשות, יכולת להתמודד במצב לחץ והבנה אנושית של סיטואציות מסוכנות או לא נוחות.

האם צריך ציוד מיוחד או בגדים מיוחדים?

לא נדרש דבר מלבד בגד נוח לתנועה ונעליים נוחות. הסדנא מספקת ציוד במקום.

יש לכם רקע בהדרכה?

לנימרוד אסטל, יוצר ומפתח השיטה, יש ניסיון רב בהעברת סדנאות, הוא בעל בית ספר פעיל לקארטה הפועל כבר 15 שנים שמכשיר דורות של תלמידים ומייצג את ישראל בתחרויות בעולם. הוא בעל חגורה שחורה דאן 5 ובעל דרגת "רנשי" (מורה בכיר), מדריך מוסמך לאומנויות הלחימה, בעל סבלנות רבה, עם רקע נרחב בהדרכה וניחן בתקשורת אנושית ובינאישית גבוהה.

האם הסדנא אלימה או מסוכנת? 

אנחנו נוקטים בכל אמצעי זהירות ומתאמנים בצורה נכונה, יש לנו ניסיון רב באימונים עם משתתפים מכל הגילאים.

אירוח אצלנו (ללא עלות): בביה"ס אום דוג'ו בגבעת שמואל, לפי זמינות, עד 15 איש, פנו לפרטים נוספים

הזמינו סמינר עוצמה

אנחנו לרשותכם בכל שאלה

bottom of page