top of page

הגנה ושימור עצמי באירוע אלים

סדנת "נטו הגנה עצמית"

סדנת הגנה עצמית מעשית

שיטת עוצמה נותנת מענה לאירועים אלימים שדורשים הגנה עצמית, כלים אמיתיים ונכונים לשימור עצמי תחת מתקפה אלימה. השיטה מלמדת את המיומנויות הנדרשות בזמן אמת בעת אירוע אלים שמבוססת על התנועות והתגובות הטבעיות והבסיסיות של גופנו.

 

השיטה מהירה ליישום, מתאימה לכל אדם, בכל תרחיש. שמה דגש על טכניקות פשוטות, שקל ללמוד ולהטמיע, כך שאינן נשכחות! ידע הוא כוח, במיוחד במצבי סכנה!

הכשרה מותאמת מציאות

הכשרה ממוקדת במתכונת "REALITY BASED", הנגזרת מניתוח מקרי אלימות ותקיפה. ההכשרה מקנה כלים הן למניעה והן לשימור עצמי בשעת חירום וכוללת לימוד והטמעת עקרונות בסיסיים בהגנה אישית בעזרת כלים פשוטים, אינסטינקטיביים ואפקטיביים להישרדות תחת תקיפה אלימה. 
הישרדות אינה תלויה בטכניקה אלא בגישה, בהכרות ובחיבור אישי ליצר החיים הראשוני ולתעצומות ויכולות הגוף והנפש הטבועים בנו מלידה.

מבנה הסדנא (2 שעות)

סדנא מעשית - הגנה עצמית

שיטת עוצמה להגנה עצמית בדרך עצמית וטבעית.

המציאות מעל הכל!

אצלנו, כשזה נוגע להישרדות - הכל מבוסס מציאות, התרחישים, האיומים ולימוד השיטה.

אופציות נוספות לבחירה

הרחבת הסדנא לשלוש שעות.

סדנת עוצמה עיוני + מעשי.

הרצאה מרתקת לאירועי חברה.

בכל אחד ואחת קיימת עוצמה פנימית

השיטה מפתחת ומעצימה את תחושת הביטחון האישי שלך החל משלב המודעות הסביבתית, איתור והרחקת סכנות ושיטות יעילות להתמודדות במצב של עימות פיזי בעזרת הגנה עצמית בסיסית הקיימת בכל אחד ואחת מאיתנו

לוגו שיטת עוצמה לבני נוער

הייחודיות של שיטת עוצמה

במה שונה השיטה מאומנויות לחימה?

שיטת עוצמה אינה אמנות לחימה, זו שיטה שפותחה על ידי נימרוד אסטל ותפקידה לתת סט כלים להגנה עצמית ושיפור הביטחון האישי. אומנויות לחימה מסורתיות עובדות קודם כל על תכונות הלוחם (גוף, נפש, תודעה) ורק אז מלמדות את יכולות הלוחם, אנחנו הפכנו את הסדר - קודם כל אנחנו לומדים יכולות של הגנה עצמית בצורה הכי יעילה, נכונה ופשוטה.

מה הכוונה בהגנה עצמית "בהתאמה אישית"?
במקום שהמתאמן יתאים את עצמו לשיטה, השיטה מתאימה את עצמה אליו, המתאמן במרכז. לא משנה אם המתאמן גבוה או נמוך, חזק או חלש, מהיר או איטי, שיטת עוצמה נותנת לו דרך אישית משלו לשמור על עצמו, מותאמת לגופו, ליכולותיו, למגבלותיו. הסדנא מסייעת לאתר את הכוח והעוצמה הפנימית ולכוון אותם ליישום מקסימלי של יכולות המתאמן, זה הייחודיות של שיטת עוצמה.

מה לגבי השיטות המודרניות מבוססות הגנה עצמית ? קרב מגע והישרדות?  או קורסים אחרים להגנה עצמית?

אנו שמנו את המודעות העצמית, הערנות הסביבתית, הבנת הסיטואציה ואת עקרונות התנועה והתגובה הטבעית בראש!
מזה תגזר יכולתך לנתח במהירות את המצב לאשורו, להגיב בהתאם כמו גם היכולת להתמודד ולהגן על עצמך!

אם אדם מבין עיקרון מסויים ולומד ליישמו בדרך הנכונה בעבורו ולמגוון תרחישים, אזי התועלת גדולה יותר מאשר לימוד של תרגיל שאולי אינו נכון עבורו או לא רלוונטי לסיטואציה עמה עליו להתמודד.
העיקרון ניתן ליישום בכל תרחיש ובדרכים מגוונות בעוד שטכניקה/תרגיל לרוב ממוקדת לסיטואציות ספציפיות (ולא בהכרח לנפוצות שבהן). 

המיומנויות הנרכשות בסדנא

שימור עצמי - גופני ונפשי

איך מגיבים בכל העוצמה, הידע הנכון לתפקד נכון והאומץ להציב גבולות. ההבנה על מה להילחם ולא פחות חשוב - על מה לא! היכולת לשלוט ברגשותיך, בחושיך ובתפקודך גם ברגעים קשים. לדעת לתפקד נכון תחת גל האדרנלין ולתעל אותו להעצמת כוחך ולהישרדותך, הידע האינסטינקטיבי על מנת להציל את חייך בעת סכנה - להילחם בעוצמה, לרוץ במהירות, ליפול בבטחה, לזחול מהר ולקום על רגליך, היכולת להתמודד על מנת לשמור על עצמך ועל יקירייך בכל מצב!

עקרונות אידיאליים במניעה

התנהלות נכונה ומודעת לצמצום ומניעת סיכונים, עקרונות לשפת גוף המשדרים ביטחון ועוצמה ומרחיקים "טורפים" המחפשים קורבן קל, מיומנויות תקשורת בינאישית לנטרול מצבים אלימים, או - איך מציבים גבול בלי לעבור את הגבול...

איך מנתקים מגע מתוקף? איך מבריחים תוקף?​

עקרונות אידיאליים בהתמודדות פיזית

איך להשאיר את היריב רחוק, איך להיסגר מהר ולשמור על איברים חיוניים, איך ליפול בשלום ולנוע נכון על הקרקע וממנה, איך להתעשת במהירות אם הופתעתי, איך לשלוט ביריב – בגופו, בחושיו, בשיווי משקלו, איך להתמודד מול ומה לעשות עם כלי נשק, מתי וכיצד לנתק מגע ?​

עקרונות אידיאליים להימלטות וחילוץ

איך נמלטים/מסתתרים מתוקף, איך מושכים את תשומת לב הסביבה, איך מזעיקים עזרה, איך מעניקים טיפול עצמי ראשוני פיזי ונפשי ?

פרטים נוספים

✔ גילאים: 18+.

✔ ניתן להזמין סדנא לפי קהל היעד.

✔ משך: 2 שעות (ניתן להתאמה).

✔ הסדנא בטוחה ושקולה.

✔ אין צורך בידע קודם.

✔ נדרש מרחב לסדנא עם תנועה.

✔ נדרש מקום להרצאה.

✔ ביגוד קל לתנועה ונעליים נוחות.

אירוח אצלנו (ללא עלות): ביה"ס אום דוג'ו בגבעת שמואל, לפי זמינות, עד 15 איש, פנו לפרטים נוספים

הזמינו סדנת "עוצמה"

אנחנו לרשותכם בכל שאלה

שאלות נפוצות

מי יכול להשתתף בסדנאות עוצמה?

השיטה בנויה על יכולות עצמיות והתנהגות אינטואיטיבית, היא מתאימה ומותאמת לכל גיל, אין צורך בניסיון קודם ואפילו מומלץ לכל אחד להשתתף בכדי לדעת איך להתנהג במצבי עימות.

כמה שיעורים צריך כדי לדעת להתגונן?

לאחר השתתפות בסדנא יוכלו המשתתפים להגן על עצמם, ובאמצעות סט הכלים שלמדו, יידעו להימנע ממצבי סכנה. הסדנא משפרת משמעותית את הסיכויים לחזור הביתה בשלום.

במה תורמת הסדנא מעבר ללימוד הגנה עצמית?

הסדנא מעצימה ותרומת לתחושת הביטחון האישי. זו שיטה טובה לשליטה עצמית, וויסות רגשות, יכולת להתמודד במצב לחץ והבנה אנושית של סיטואציות מסוכנות או לא נוחות.

האם צריך ציוד מיוחד או בגדים מיוחדים?

לא נדרש דבר מלבד בגד נוח לתנועה ונעליים נוחות. הסדנא מספקת ציוד במקום.

יש לכם רקע בהדרכה?

לנימרוד אסטל, יוצר ומפתח השיטה, יש ניסיון רב בהעברת סדנאות, הוא בעל בית ספר פעיל לקארטה הפועל כבר 15 שנים שמכשיר דורות של תלמידים ומייצג את ישראל בתחרויות בעולם. הוא בעל חגורה שחורה דאן 5 ובעל דרגת "רנשי" (מורה בכיר), מדריך מוסמך לאומנויות הלחימה, בעל סבלנות רבה, עם רקע נרחב בהדרכה וניחן בתקשורת אנושית ובינאישית גבוהה.

האם הסדנא אלימה או מסוכנת? 

אנחנו נוקטים בכל אמצעי זהירות ומתאמנים בצורה נכונה, יש לנו ניסיון רב באימונים עם משתתפים מכל הגילאים.

bottom of page