top of page

ביטחון אישי בהתאמה אישית

סדנת עוצמה לאנשי ונשות עסקים

סדנת הגנה עצמית לאנשי עסקים

שיטת עוצמה באה לתת מענה לאנשי ונשות העסקים וללמד אותם את עקרונות הבסיס בשימור עצמי - את הכלים לחזור הביתה בשלום מכל מקום! 
השיטה נותנת מענה למצבים שדורשים יכולות הגנה עצמית, החל משלב העלאת המודעות העצמית למצבי סכנה, הגברת הערנות הסביבתית, ניהול, מניעה וצמצום סיכונים, כמו גם מעניקה כלים אמיתיים ונכונים לשימור עצמי בעת התמודדות פיזית - לרבות יכולת לחימה להצלת חיים. העקרונות פשוטים להבנה וקלים ליישום ולהטמעה!

הסדנא מותאמת לאנשי עסקים

אנשי עסקים מעצם טבעם מועדים לפורענות, החזות המהוגנת, הנסיעות לכל קצוות תבל, השהות באזורים לא בטוחים, המזוודות המפתות, האינטראקציה עם גורמים ואנשים שונים ומגוונים. כל זאת ועוד הופכים את אנשי העסקים ליעד מועדף לתקיפות על רקעים שונים (מסכסוכים עסקיים, מקרי שוד ואלימות מזדמנים ואף יעד מועדף למפגעים על רקע לאומני).

הכשרה מותאמת מציאות

הכשרה ממוקדת במתכונת "REALITY BASED" להקניית כלים למניעה ושימור עצמי בעת חירום ובשעת אמת, כוללת לימוד והטמעת עקרונות בסיסיים בהגנה אישית עם כלים פשוטים, אינסטינקטיביים ואפקטיביים. 
הישרדות אינה תלויה בטכניקה אלא בגישה, בהבנה, בהכרות ובחיבור אישי ליצר החיים הראשוני ולתעצומות ויכולות הגוף והנפש הטבועים בנו מלידה.

מבנה הסדנא (2 שעות)

הקדמה ותאום צפיות

המטרה - לחזור בכל יום הביתה בשלום!

מה עוצר אותנו מלחיות בשלווה ובבטחון?

מה מדאיג אותך? אנחנו מקשיבים וגם נותנים מענה! 

קו הגנה ראשון - הימנעות

"מודעות עצמית וערנות סביבתית"

איך להרחיק עצמנו ומעצמנו סכנות וסיכונים, זיהוי מוקדם וקבלת החלטות נכונה (עיוני ותרגול מעשי)

קו הגנה שני - הזדמנות

שליטה עצמית ותפקוד בלחץ ואי וודאות

איך מציבים גבול בלי לעבור את הגבול 

כיצד לשמור על קור רוח ולמנוע הסלמה אלימה (עיוני ותרגול מעשי)

קו הגנה שלישי - התמודדות 

תנועה ותגובה בעת עימות - "זבנג וגמרנו"

כיצד לשמור על הגוף, לנטרל תקיפה/תוקף ולעשות אקזיט (תרגול מעשי)

ולסיכום - הכה את המומחה - שאלות ותשבות

ומה לעשות אם...?
כל מה שרצית לדעת ולא היה לך את מי לשאול 

אופציות נוספות

הרחבת הסדנא.

קורסים מתקדמים.

בכל אחד קיימת עוצמה פנימית

השיטה מפתחת ומעצימה את תחושת הביטחון האישי שלך החל משלב המודעות העצמית, הערנות הסביבתית, איתור והרחקת סכנות ודרך יעילה להתמודדות במצב של עימות פיזי בעזרת יכולות ההגנה והשימור העצמי הקיימים בכל אחד ואחת מאיתנו!

העוצמה כבר אצלך, אנחנו רק עוזרים לך להוציא אותה החוצה...

לוגו שיטת עוצמה לבני נוער

הייחודיות של שיטת עוצמה

במה שונה השיטה מאומנויות לחימה?

שיטת עוצמה אינה אמנות לחימה, זו שיטה שנהגתה על ידי נימרוד אסטל ותפקידה לתת סט כלים להגנה עצמית ושיפור הביטחון האישי. אומנויות לחימה מסורתיות עובדות קודם כל על תכונות הלוחם (גוף, נפש ותודעה) ורק אז מלמדות את יכולות הלוחם, אנחנו הפכנו את הסדר - קודם כל אנחנו לומדים הגנה עצמית בצורה הכי יעילה, נכונה ופשוטה.

מה היא הגנה עצמית "בהתאמה אישית"?
במקום שהמתאמן יתאים את עצמו לשיטה, השיטה מתאימה את עצמה אליו, המתאמן במרכז. לא משנה אם המתאמן גבוה או נמוך, חזק או חלש, מהיר או איטי, שיטת עוצמה נותנת לו דרך אישית משלו לשמור על עצמו, מותאמת לגופו, ליכולותיו, למגבלותיו. הסדנא מסייעת לאתר את הכוח והעוצמה הפנימית ולכוון אותם ליישום מקסימלי של יכולות המתאמן, זה הייחודיות של שיטת עוצמה.

מה לגבי השיטות המודרניות מבוססות הגנה עצמית ? קרב מגע והישרדות?  או קורסים אחרים להגנה עצמית?

קיימים שני הבדלים משמעותיים.
בעוד ששיטות אלו מבוססות על תרגילים ספציפיים והצלחתך/הישרדותך תלוייה ביכולתך להתאים את עצמך בביצוע מדוייק של התרגיל, אנו שמנו את עקרונות התנועה, הלחימה והשימור העצמי בראש, וזאת כיוון שהתרחישים משתנים תדיר! וגם בני האדם שונים!

אנו שמנו את המודעות העצמית, הערנות הסביבתית, הבנת הסיטואציה ואת עקרונות התנועה והתגובה הטבעית בראש סדר העדיפויות! מזה תגזר יכולתך לנתח במהירות את המצב לאשורו, להגיב בהתאם כמו גם היכולת להתמודד ולהגן על עצמך!

העיקרון ניתן ליישום בכל תרחיש ובדרכים מגוונות בעוד שטכניקה/תרגיל לרוב ממוקדת לסיטואציות ספציפיות (ולא בהכרח לנפוצות שבהן). 

מותאם ללוחות זמנים

המסגרת המוצעת לאנשי עסקים כוללת סדרת מפגשי אימון אישיים/בקבוצה פרטית קטנה, היות והמסגרת פרטנית, היא יכולה להתאים ללוח זמנים צפוף. 

השיעורים עבור אנשי העסקים מועברים באופן אישי ובתשומת לב רבה על ידי יוצר השיטה בעצמו - נימרוד זאב אסטל, אשר בעצמו בעל ניסיון רב הן בעולם העסקים והנסיעות והן בעולם הלחימה.

המיומנויות הנרכשות בקורס

הקניית ידע תיאורטי

כיצד נראה ומתהווה עימות אלים שממנו נגזרת המציאות האישית והסביבתית. מהי "הגנה עצמית" (הגדרת החוק) ומהו ביטחון אישי. יחס העלות תועלת – תוקף/קורבן. "האקורדיון" - מעגלי הלחימה (הטווחים) והפעולות הנגזרות מהם בעת התמודדות אלימה

פיתוח מודעות סביבתית

הבנת המציאות הינה קריטית להבנת התרחישים האלימים הנפוצים, מה ההבדל בין אירוע סוציאלי (בריונות/אלימות רחוב), לבין אירוע א-סוציאלי (תקיפה בזדון) ובין אירוע על רקע פעילות חבלנית. סימנים מחשידים (סמחי"ם): כלליים (סיטואציות), פרטניים (זיהוי אגרסיביות/כוונה אלימה).

פיתוח מודעות עצמית

מה קורה לך בגוף בשעת חירום וכיצד מתמודדים עם זה. מה בין תקשורת בין אישית והצבת גבולות לדיאסקלציה של מצבי חיכוך בסיכון גבוה.

התנהלות מונעת

תיתן לך את הכלים לצמצם את חשיפתך האישית לסיכונים. "אלגוריתם הפעולה" – מה לעשות, מתי ואיך.

"מיומנויות הרכות"

המאפשרות לבצע נטרול מוקדם חזותי (שפת גוף) ומילולי (ניתוב שיחה), קרי - דיאסקלציה למצבים מסוכנים בטרם התלקחותם. כלי המניעה הטבעיים שלנו – "כלי התקשורת" שפת הגוף ויכולות הדיבור – עוצמת התקשורת שלך.

 

יסודות ליכולת לחימה

מבוססת מציאות על מימדיה השונים. כלי הלחימה הטבעיים שלנו – גפיים, מרכז מאסה, ראש – עוצמת התגובה שלך. בנק המטרות הטבעיות – בכל איבר של היריב קיימת מטרה. אסטרטגיות – מניעה, נטרול מוקדם, ניהול טווחים, שליטה ביריב, הפרד ומשול, לעשות אקזיט.

תרגילים פשוטים לבניית כושר פונקציונאלי ללחימה ולחיים בכלל

משלב את כל מרכיבי הכושר הגופני באופן אידיאלי וישרת אותך נאמנה הן עבור הישרדות בתנאי לחץ והן בשגרת היום יום. פתרונות טקטיים – בתנועה, בהתגוננות, בתקיפה, מעצימי יכולות.

פרטים נוספים

✔ גילאים: 18+.

✔ ניתן להזמין סדנא לפי קהל היעד.

✔ משך: 2 שעות (ניתן להתאמה).

✔ הסדנא בטיחותית ושקולה.

✔ אין צורך בידע קודם.

✔ נדרש מרחב לסדנא עם תנועה.

✔ נדרש מקום להרצאה.

✔ ביגוד קל לתנועה ונעליים נוחות.

שאלות נפוצות

מי יכול להשתתף בסדנאות עוצמה?

השיטה בנויה על יכולות עצמיות והתנהגות אינטואיטיבית, היא מתאימה ומותאמת לכל גיל, אין צורך בניסיון קודם ואפילו מומלץ לכל אחד להשתתף בכדי לדעת איך להתנהג במצבי עימות.

כמה שיעורים צריך כדי לדעת להתגונן?

לאחר השתתפות בסדנא יוכלו המשתתפים להגן על עצמם, ובאמצעות סט הכלים שלמדו, יידעו להימנע ממצבי סכנה. הסדנא משפרת משמעותית את הסיכויים לחזור הביתה בשלום.

במה תורמת הסדנא מעבר ללימוד הגנה עצמית?

הסדנא מעצימה ותרומת לתחושת הביטחון האישי. זו שיטה טובה לשליטה עצמית, וויסות רגשות, יכולת להתמודד במצב לחץ והבנה אנושית של סיטואציות מסוכנות או לא נוחות.

האם צריך ציוד מיוחד או בגדים מיוחדים?

לא נדרש דבר מלבד בגד נוח לתנועה ונעליים נוחות. הסדנא מספקת ציוד במקום.

יש לכם רקע בהדרכה?

לנימרוד אסטל, יוצר ומפתח השיטה, יש ניסיון רב בהעברת סדנאות, הוא בעל בית ספר פעיל לקארטה הפועל כבר 15 שנים שמכשיר דורות של תלמידים ומייצג את ישראל בתחרויות בעולם. הוא בעל חגורה שחורה דאן 5 ובעל דרגת "רנשי" (מורה בכיר), מדריך מוסמך לאומנויות הלחימה, בעל סבלנות רבה, עם רקע נרחב בהדרכה וניחן בתקשורת אנושית ובינאישית גבוהה.

האם הסדנא אלימה או מסוכנת? 

אנחנו נוקטים בכל אמצעי זהירות ומתאמנים בצורה נכונה, יש לנו ניסיון רב באימונים עם משתתפים מכל הגילאים.

הזמינו סדנת "עוצמה לקשיש"

אנחנו לרשותכם בכל שאלה

אירוח אצלנו (ללא עלות): ביה"ס אום דוג'ו בגבעת שמואל, לפי זמינות, עד 15 איש, פנו לפרטים נוספים

bottom of page